BASINDA EVE BİRİ LAZIM

EveBiriLazım hakkında yazılan haberler...

Habertürk

Habertürk logo

Türkiye’de temizliğin kitabı yazılmamış

"Bir yerde problem varsa müthiş fırsatlar da vardır" diyen Veysel Berk’in kurucusu olduğu "evebirilazım.com", kendilerinden hizmet alan ev sahiplerini sigorta bürokrasisinden; ülkeyi de geniş ölçekli bir kayıtsız ekonomiden kurtaracak gibi görünüyor.

Haberin tamamı için tıklayınız!

Webrazzi

Webrazzi logo

Veysel Berk, UC Berkeley’de doktora araştırmasını yaparken kurduğu Wallit ile adından epey söz ettirmişti. Wallit’in ardından uluslararası bir projede çalışan Berk’in bir süre önce çok farklı bir girişim üzerinde çalıştığını öğrendik: Evebirilazim.com.

Haberin tamamı için tıklayınız!

Ekonomist

Ekonomist logo

Veysel Berk henüz 33 yaşında... Kariyerine bilim insanı olarak başladı.İçindeki girişimci ruhun sesine kulak verdi ve bilimsel tarafıyla girişimci ruhunu birleştirdi.Önce Amerika'da,şimdi de Türkiye'de iki önemli girişime imza attı.Berk, kısa bir süre önce kurduğu evebirilazim.com ile Türkiye'de temizlik hizmeti alanları sigorta derdinden kurtarmayı hedefliyor.

Ekonomis Dergi - Eve Biri Lazım

Vatan Gazetesi

Vatan logo

Boğaziçi Üniversitesi mezunu Veysel Berk, MIT(Massachusetts Institue of Technology)'de yaptığı bilimsel çalışmalar sonrasında Berkeley'de doktora programına davet edildi.Doktorasını aldıktan sonra Amerikan Enerji Bakanı ve Nobel Ödüllü Fizikçi Steven Chuile doktora sonrası çalışamalar yaptı.Burada yaptığı buluş 2013 yılında Science dergisinde yayınlandı.Aynı yıl Silikon Vadisi'nde kurduğu bilişim ve teknoloji şirketi Wallit'e iki hafta gibi kısa bir sürede 1 Milyon doların üzerinde yatırım aldı.

Vatan Gazetesi - Eve Biri Lazım

Dünya Gazetesi

Dünya Gazetesi logo

www.evebirilazim.com'un kurucusu Veysel Berk, "Evlerinin temizliğiyle övünen bir milletiz ama oturup kimse" bunu nasıl yaparız? ı yazmamış. Türkiye'de bu konuda kitap yok. Amazon'da 124 bin kitap var.Kültürümüzü ve alışkanlıklarımızı göz önünde bulundurarak ev temizliği prosedürlerini belirledik."Temizliğin bir fiziği ve matematiği var" diyor.

Dünya Gazetesi - Eve Biri Lazım

Akşam Gazetesi

Akşam Gazetesi logo

Veysel Berk uzun yıllar Amerika'da yaşamış bir fizikçi.Aynı zamanda da bir girişimci.Onunla, evine temizlikçi bulamayanları ve evlere temizliğe gitmek için kendisine yeni adresler arayan insanları buluşturmak için kurduğu sistemi konuştuk.

Dünya Gazetesi - Eve Biri Lazım

Sabah Gazetesi

Sabah  Gazetesi logo

Şimdiye kadar çoğunlukla tanıdıklara sorarak organize edilen temizlik işleri şimdi internete taşındı. Mayıs ayında faaliyete geçen EveBiriLazım kısa bir sürede 30 bin kullanıcıya ulaştı. 14 yıl San Francisco'da yaşadıktan sonra Türkiye'ye dönen Veysel Berk tarafından kurulan şirket, son dönemde gündemden düşmeyen temizlikçi sigortası sorununa da yasal çözümler sunuyor.

Sabah  Gazetesi - Eve Biri Lazım

Fortune Dergisi

Fortune Dergisi  logo

14 yıl yurtdışında yaşadıktan sonra Türkiye'ye dönen Veysel Berk, temizlikçi sorununu çözmek için bürokrasiden bunalınca EveBiriLazim.com'u kurarak yeni bir iş kolu yarattı.

Fortune Dergisi  - Eve Biri Lazım

Cumhuriyet Gazetesi

Cumhuriyet  Gazetesi logo

"Ev temizliğiyle övünürüz, ama bunun hakkında hiç kitap yazılmamış." Bunu söyleyen ABD'de fizik çalışmalarıyla ünlenmiş Veysel Berk. Ev temizliğinde yaşadığı sıkıntılar, onu bambaşka bir alana yönlenmeye zorlamış.

Cumhuriyet Gazetesi - Eve Biri Lazım